Aikido dla dzieci ponownie rusza od września

Pisałem już o zajęciach Aikido dla dorosłych, więc teraz czas wspomnieć o treningach dla dzieci. Tuż po wakacjach ponownie startujemy z treningami, na które zapraszam zarówno nowe dzieci, jak i te, które miały okazję już ze mną ćwiczyć.


Co dają treningi Aikido Twojemu dziecku?

Przede wszystkim poprawiają kondycję, zwiększają wydolność, rozwijają mięśnie, a także kształtują charakter - uczą dyscypliny, wzajemnego szacunku i niezależności. U niektórych dzieci zwiększa się także odporność na stres, co z pewnością przyda się w późniejszych etapach życia.

Na treningach staram się łączyć elementy zabawy z elementami techniki Aikido, nie zapominając o przestrzeganiu etykiety dojo. Dzięki zabawie rozbudzamy ciekawość dziecka i chęć do wspólnej nauki, a dzięki elementom techniki Aikido dziecko poznaje podstawowe chwyty, które przydadzą się nie tylko na macie, ale także w codziennym życiu, na przykład przy upadku z huśtawki.

Przestrzeganie etykiety dojo przez dzieci pomaga kształtować pozytywne postawy. Zwiększa się także autorytet rodzica, ponieważ dziecko doskonale wie, czym jest dyscyplina, samokontrola, tolerancja i systematyczność.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne! Przyjdźcie ze swoimi dziećmi i sprawdźcie, czy Aikido to to, co je kręci ;)