Aikido Sensei - Mariusz Lachowski

Nazywam się Mariusz Lachowski. Aikido praktykuję już od 2002, a od 2010 roku uczę tej sztuki walki w Tychach na Śląsku, w moim mieście rodzinnym. Posiadam stopień 4 Dan i pragnę dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z innymi a także szerzyć informacje na temat Aikido w naszym regionie.
Aikido jest dla mnie nie tylko sposobem na życie, filozofią i drogą, jaką obrałem kilkanaście lat temu.
"Początek aikido jest w Tobie. Każdy ma duszę, którą może doskonalić, ciało które może ćwiczyć. Wprowadź pokój do swojego życia a potem stosuj sztukę we wszystkim czego doświadczasz."
Te słowa Morihei Ushiby - twórcy Aikido, praktyka i teoretyka sztuk walki, określają najlepiej to, czym w moim życiu staram się kierować.

Moimi pierwszymi nauczycielami Aikido byli Sensei Yoshmitsu Yamada i Sensei Seiichi Sugano (uczniowie twórcy), którzy nauczają w The New York Aikikai w USA.Po powrocie do Polski, nie zaprzestałem pogłębiać swoich umiejętności. Nadal odwiedzam liczne staże w Polsce i za granicą. Uczę się m.in. u Senseia Donavana White'a (7 Dan, Shihan) oraz innych cenionych nauczycieli.

Prowadzę sekcję Aikido w Zespole Szkół nr 9 w Tychach. Współpracuję również z przedszkolami niepublicznymi i prywatnymi w Tychach, Oświęcimiu, Katowicach oraz i STO w Tychach.

Marzę o stworzeniu w moim mieście społeczności Aikido na wzór tej, której byłem częścią w Nowym Jorku. Wierzę, że w niedługim czasie uda mi się tego dokonać.

Zapraszam Was na moje zajęcia do Zespołu Szkół nr 9 w Tychach, przy ul. Zgrzebnioka 45.

Informacje również na moim profilu FACEBOOK.