Aikido Sensei - Mariusz Lachowski

Mariusz Lachowski 4 Dan Aikikai Shidoin - swoją przygodę z AIKIDO rozpoczął w 2002 roku w New York Aikikai zostając jego członkiem. Po kilku latach treningów pod okiem Yoshimitsu Yamada Shihan  i Seiichi Sugano Shihan  (uczniowie twórcy aikido - Morihei Ueshiba) decyduje, że aikido dla niego to coś więcej niż zwykłe hobby i postanawia pójść tą drogą otwierając własne dojo.
Za zgodą Yamada Sensei dołącza do programu ushi deshi (żyjący w dojo student). Przez ponad dwa lata trenuje bardzo intensywnie. Jako ushi deshi na treningach spędza kilka godzin dzienne by jak najlepiej przygotować się do roli instruktora i  jak najlepiej reprezentować w Polsce i na świecie dojo z którego się wywodzi oraz jego instruktorów. W 2009 roku zdaje egzamin na Sho Dan a ciężka praca owocuje tym, że w niedługim czasie prowadzi klasy dziecięce oraz nabiera pierwszych doświadczeń prowadząc również klasy dorosłych.

W 2010 roku wraca do Polski, tworzy swój własny program nauki aikido dla przedszkolaków.
Obecnie prowadzi dojo w Tychach i Oświęcimiu. Ciągle doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych stażach w Polsce i za granicą.

"...Aikido jest dla mnie nie tylko sposobem na życie, filozofią i drogą, jaką obrałem kilkanaście lat temu..."
"Początek aikido jest w Tobie. Każdy ma duszę, którą może doskonalić, ciało które może ćwiczyć. Wprowadź pokój do swojego życia a potem stosuj sztukę we wszystkim czego doświadczasz."
Te słowa Morihei Ushiby - twórcy Aikido, praktyka i teoretyka sztuk walki, określają najlepiej to, czym w moim życiu staram się kierować.