Aikido dla kobietMoże się wydawać, że Aikido i wszelkie inne sztuki walki zarezerwowane są dla panów. Nic bardziej mylnego! Sztuki walki, zwłaszcza takie jak Aikido, nastawione są na samorealizację, kształtowanie charakteru i doskonalenie samego siebie, a nie tylko na agresję i wysiłek fizyczny.

Kobiety trenujące Aikido pokonują swoje własne granice, odkrywają siebie na nowo, ćwiczą swój charakter, odkrywają na nowo swoje możliwości, a przy okazji rozwijają swoją aktywność fizyczną. Dzięki regularnym treningom poprawia się koordynacja ruchowa, a także wzmacniają się mięśnie całego ciała. Aikido pomaga kształtować sylwetkę, co z pewnością będzie mocnym argumentem dla Pań, które nieustannie pragną zrzucić kilka kilogramów. Na dodatek wysiłek fizyczny powoduje wzrost endorfin, czyli hormonu szczęścia, a więc treningi poprawią Wam również nastrój i samopoczucie ;)

Regularne treningi Aikido nie tylko pozwolą Wam poznać filozofię i podstawowe chwyty, ale także pozwolą Wam się czuć pewniej, na przykład gdy wracacie same do domu. W razie nieprzewidzianego ataku zachowacie spokój i wykorzystacie techniki samoobrony, których nauczycie się na zajęciach.