O Shihanie Donovanie Waite

Shihan Donovan Waite, zaczął ćwiczyć aikido w 1969 roku, bardzo wcześnie, ćwiczył już jako 8-latek. Jako czternastolatek otrzymał swój czarny pas 1 stopnia od Senseia Ralpha Reynoldsa, gdzie ćwiczył pod kierunkiem TK Chiba Shihan w Birmingham, w Anglii.
Od tego czasu spędził już ponad cztery dekady nad zgłębianiem tajników Aikido, trenował u czołowych instruktorów tej sztuki walki, w tym u uczniów Twórcy Aikido Morichei Ueshiby.

W 1984 roku zaczął kształcić się u Shihana Yoshimitsu Yamady, przewodniczącego Federacji Aikido Stanów Zjednoczonych i głównego instruktora w New York Aikikai.
Przez ponad 10 lat był Uchi Deshi (uczniem, który stale przebywał w dojo, całkowicie poświęcając się treningowi i biorąc udział w utrzymaniu dojo), a obecnie nadal piastuje stanowisko instruktora w dojo w Nowym Jorku.

Donovan Waite, posiadacz 7 stopnia czarnego pasa (7 Dan) został też najmłodszym człowiekiem zachodniego świata w historii, który w tak młodym wieku otrzymał tytuł Shihan (Nauczyciel nauczycieli).

Przez ostatnie dwadzieścia lat Shihan Donovan Waite pracował bez wytchnienia, by pomóc szerzyć Aikido na świecie. Sporo podróżował, organizował seminaria na sześciu kontynentach.

Obecnie pełni funkcję członka Komitetu Technicznego Aikido w Stanach Zjednoczonych i osobiście nadzoruje wiele dojo USAF.

Shihan Donovan Waite prowadzi również regularne zajęcia w Old City Aikido w Filadelfii w USA.

W tym roku odwiedzi Polskę i będziemy mieć przyjemność gościć go właśnie w Tychach.